(+48) 68 328 70 00 info@hertznt.pl
icon shape

System antydronowy HAWK dla bezpieczeństwa obywateli

Ochrona obywateli i szeroko rozumiane bezpieczeństwo to główne zadania służb bezpieczeństwa. Policja czy Straż Graniczna dbają o bezpieczeństwo granic państwa i obywateli. W swojej codziennej pracy spotykają się z przestępstwami polegającymi na przemycie nielegalnych towarów, próbami nielegalnego przekraczania granic. Realnym zagrożeniem są również bezzałogowe statki powietrzne, czyli drony.

Realne zagrożenia BSP

dla służb bezpieczeństwa

Wraz z rozwojem technologii bezzałogowych statków powietrznych (BSP), rośnie ich wykorzystanie nie tylko w gospodarce czy przez użytkowników prywatnych, ale również przez przestępców. Drony mogą pokonywać trasy nawet kilkunastokilometrowe, wcześniej zaprogramowane, są wyposażone w kamery dające wysokiej jakości obraz, mogą przenosić ciężkie ładunki. Są realnym zagrożeniem dla państwa i obywateli.


Drony mogą być wykorzystywane przez przestępców, ale i sabotażystów w działaniach szpiegowskich. Za ich pomocą mogą być ujawnione ważne dla bezpieczeństwa państwa informacje, m.in. o systemach czy procedurach obrony terytorium. Odpowiednie systemy pozwalające wykryć bezzałogowe statki powietrzne i podjąć wobec nich działania coraz częściej stają się elementem wyposażenia dla służb bezpieczeństwa.

Wykorzystując ponad 30-letnie doświadczenie w obszarach systemów bezpieczeństwa, wojskowych systemów teleinformatycznych, systemów nawigacji satelitarnej GPS i systemów kosmicznych, inżynierowie i naukowcy Hertz Systems (Grupa Hertz) stworzyli system antydronowy HAWK wyposażony w moduł hakowania, który skutecznie wykrywa i neutralizuje wrogie statki powietrzne, zapewniając zabezpieczenie strefy chronionej.

Elementy systemu antydronowego HAWK

dla ochrony obywateli

W celu zapewnienia optymalnej ochrony terytorium państwa i bezpieczeństwa jego obywateli, potrzebne jest kompleksowe rozwiązanie o dużych zasięgach, integrujące różne technologie detekcji i neutralizacji. Detekcja bazująca na technologiach aktywnych (radary) i pasywnych (radionamierniki) pozwala na wykrycie dronów niezależnie od typu ich budowy (wirnikowiec, płatowiec) czy trybu wykonywanego lotu (sterowany, autonomiczny).

Po skutecznej detekcji wrogiego BSP, należy nie dopuścić go do strefy chronionej, do tego wykorzystujemy neutralizatory dookólne i kierunkowe, moduły przejęcia kontroli nad dronem czy neutralizator ręczny.

Dla rzeczywistej i skutecznej ochrony przed zagrożeniami BSP, zalecamy wdrożenie kompletnego rozwiązania HAWK. Urządzenia i konfiguracja poszczególnych elementów systemu projektowane są indywidualnie przez zespół inżynierów Hertz Systems i Hertz New Technologies. 

Tworzenie stron www: Data Quest | CMS TYPO3